SAKLI CENNET KISA FİLM ve TUBİTAK PROJESİ

Saklı Cennet Kısa Film Gösterimi ve Söyleşi, 16 Mart 2019-09-29

Genç yönetmen Çağatay Çelikbaş’ın “Saklı Cennet” kısa filmi gösterimi ve akabinde kendisi ile söyleşi yapıldı.

“Bir Antik Kentin Yeniden Doğuşu ‘Adramytteion’ ” Sunumu, 16 Mart 2019-09-29

TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finalisti Genç Bilim İnsanı Umut Aydın’ını ağırladık.

 

GENÇ YÖNETMEN ÇAĞATAY ÇELİKBAŞ BİYOGRAFİ

Çağatay Çelikbaş 23 Şubat 1995’te Balıkesir’in Edremit ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini bu ilçede tamamladıktan sonra, 2013 yılında, Ege Üniversitesi; İletişim Fakültesi; Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü kazandı. 2015 yılında ise Reklamcılık bölümünde yan dal eğitimine başladı. 2017 yılında lisans eğitimini tamamladı ve aynı okulda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir Kurmaca, belgesel, tanıtım filmi ve fotoğraf alanında birçok çalışmaya imza attı.Yönetmenliğini yaptığı ‘’Aktör’’ ve ‘’Saklı Cennet’’ belgeselleri birçok ulusal ve uluslararası festivalde finalist oldu, ödüller aldı.Kısa Film Yönetmenleri Derneği üyesidir.

 

Filmografi

‘’Saklı Cennet’’

Iva Natura Kozmetik Kısa Film Yarışması, İkincilik Ödülü, 2017

Üniversitelerarası 4. Altın Baklava Film Festivali, Belgesel Dalı, Üçüncülük Ödülü. 2018
Early Bird 14. International Student Film Festival, Bulgaristan, En İyi Görüntü Özel Mansiyon Ödülü. 2018
23. Boston Türk Festivali, 13. Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması, Belgesel Dalı, Amerika, Özel Mansiyon Ödülü. 2018

GENÇ BİLİM İNSANI UMUT AYDIN ÖZGECMİŞ

Umut aydın 2005 kütahya doğumlu 7.sınıf öğrencisi edremit de mektebim okulunda okumakta Burhaniye Bilim ve Sanat Merkezi’nde genel yetenek öğrencisi olarak devam etmekte, aynı zamanda geçtiğimiz sene tübitak öğrenci yarışmalarında Bursa bölgede kimya alanında 1.lik almıştır.

2019 Yılı Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bursa Bölge Sergisi Finaline Kalan Burhaniye Bilim ve Sanat Merkezi Projesi Olan “Bir Antik Kentin Yeniden Doğuşu ‘Adramytteion’” ile Bölge Finalisti Umut Aydın.

TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finalisti Umut Aydın Danışman Öğretmen Banu Küpeli Ürüçoğlu

Burhaniye Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Murat Kırbıyık’a çok teşekkür ederim.